$200.78 Original price was: $200.78.$186.30Current price is: $186.30.
Note: The Grade 4 Workbook is on back-order.
Due to a breakage in printing equipment, our printers are now anticipating that we will not be in a position to ship until late in August. To accommodate those who begin classwork before them, all orders from Hewitt include a PDF of the workbook’s first 6 weeks.
Alternatively, we shipped a large supply to Rainbow Resources just before we heard that the printing would be delayed, so they should have stock available.
Save by purchasing the pack. This pack contains the Student Workbook, the Teacher’s Guide, and the books the students read. These also can be purchased separately. The books are listed in the order they are read for the course in the description of the Student’s Guide.